نکات آرایشی

رژ لب
براي فرم دهي مطلوب و داشتن لبهايي زيباتر ، بهتر است زدن رژلب را از مركز لبها شروع كرده و به سمت بالا و بيرون تا رسيدن به گوشه لبها ادامه دهيد براي رسيدن به نتيجه ايده آل ، رعايت موارد زير در انتخاب رژ لب ، پيشنهاد مي گردد ؛
براي پوست هاي روشن : رنگ هاي روشن ، صورتي ، بژ وصدفي
براي پوستهاي گندمی : رنگ هاي قهوه اي قرمز ، بنفش و قهوه اي
براي پوسته اي تيره : قرمز روشن ، قرمز تيره ، شرابي ، شكلاتي و نارنجي
لبهاي خشك قبل از استفاده از هر رژلبي ، بهتر است مرطوب گردند تا ظاهر لبها زيباتر شوند.

رژگونه
رنگ رژگونه مي‌بايست متناسب با فرم چهره و تركيب رنگ بقيه آرايش انتخاب شود. رنگ هاي روشن تر، چهره را با طراوت‌تر نشان مي‌دهند. نحوه رژگونه زدن در نتيجه نهايي كـار بسيار نقش دارد. با استفاده از برس‌هاي بزرگ و با حركات دوراني برروي استخوان گونه، گونه‌ها برجسته‌تر ديده خواهند شد.


کانسیلر
با كانسيلر ، سه نقطه را در داخلي ترين قسمت گوشه زيرچشم ، زير مردمك چشم و قسمت خارجي زير چشم قرار داده ، سپس به آهستگي و بدون فشار ، نقاط را ماساژ داده و كانسيلر را پخش نماييد .پنکیک
پنكيك همرنگ پوست ، چهره را صاف و يكدست و مات نشان مي دهد . در افراد با پوست خشك استفاده از پنكيك به تنهايي ، خطوط چهره را بيشتر مشخص كرده و پنكيك به خوبي برروي پوست قرار نمي گيرد براي داشتن آرايش با ماندگاري و پوشش بالا ، قبل از استفاده از پنكيك از كرم مرطوب كننده و يا كرم پودر متناسب با نوع پوست استفاده گردد . در پايان آرايش ، با گذاشتن و برداشتن ملايم پد پنكيك برروي پوست ( بدون آنكه پد برروي پوست با فشار كشيده شود ) ظاهر طبيعي تري را بر روي پوست خود ايجاد خواهيد كرد . هنگام استفاده از پنكيك هاي ساده و دوكاره ميبايست پد از كنار بيني به سمت شقيقه ها ، به شكل دوراني برروي پوست حركت داده شود . براي ناحيه دور چشم از پنكيك استفاده نگردد


 
خط چشم
هنگام استفاده از خط چشم ، بايد پلك چشم ها را با انگشت نگه داشته و از گوشه داخلي چشم برروي خط مژه ها كشيده شود . بهتر است انتهاي خط چشم كمي به سمت بالا كشيده شود براي طبيعي به نظر رسيدن خط چشم ، بهتر است در قسمت هاي بيروني ، وسط و داخل پلك سه نقطه كه بسيار به خط مژه نزديك باشد گذاشته شده ، سپس اين خطوط به هم وصل شود تا خط چشم كامل گردد .


کرم پودر
بهتر است قبل از استفاده از كرم پودر از يك كرم مرطوب كننده استفاده شود. اين كار باعث مي شود تا كرم پودر راحت تر برروي پوست پخش شده و ظاهري كاملا طبيعي ايجاد كند . براي انتخاب كرم پودر بهتر است رنگي انتخاب شود كه نهايتا 1 تا 2 درجه از پوست تيره تر باشد . كرم پودر مي بايست به صورت دايره اي برروي پوست پخش شود تا پوست صورت و گردن را بطور كامل پوشش داده و ظاهري طبيعي و يكنواخت ايجاد نمايد.

ریمل
حجم دهندگي و حالت دهندگي بيشتر از ريمل، بستگي زيادي نيز به نحوه زدن ريمل دارد. براي داشتن مژه هايي پر و حجيم ، برس را به حالت زيكزاكي از انتهاي مژه تا نوك مژه حركت داده و اين كار راچندين بار تكرار نماييد. بين هر بار ريمل زدن مكث نموده تا ريمل برروي مژه ها خشك شود سپس مجددا ريمل را بكشيد. 
بهتر است هر دو طرف مژه ها ريمل زده شود.

ورود

ثبت نام

You need to enable user registration from User Manager/Options in the backend of Joomla before this module will activate.